O mně

Jmenuji se Lucie. Je mi 37 let a józe se věnuji již přes 10 let. Během těchto let jsem vystřídala různé styly jógy. Od roku 2016 se aktivně věnuji aštánga józe.

Pravidelná praxe aštánga jógy mi do života přinesla smysl a disciplínu. Po určité době pravidelné praxe jsem začala pozorovat, jak se mé tělo mění. Začala jsem se cítit lehce a svěže. Aštánga jóga se pro mě čím dál více stávala meditací v pohybu a já pozorovala změny i na mentální úrovni. Změnilo se mé myšlení a pohled na svět. Začala jsem dále zkoumat zákoutí jógy a blíže se seznamovat s její historií a filozofií. Začala jsem dostávat odpovědi na mé otázky a život najednou začal dávat větší smysl.

 „Jóga není o tom, dostat dlaně až na podložku. Jóga je to, co se tou cestou dolů naučíš.“

S aštánga jógou jsem se poprvé setkala ve Velké Británii. Od první lekce mě aštánga jóga pohltila a stala se mou pravidelnou praxí. Několik let jsem praktikovala pod vedením zkušených lektorů. V roce 2018 jsem absolvovala instruktorský kurz v Indii v Rišikéši zaměřený na první sérii a jógovou filozofii pod vedením Jašpala Rautely. V roce 2019 jsem se vrátila na stejné místo a navázala na studium jógy instruktorským kurzem zaměřeným na druhou sérii a prohloubení jógové filozofie.

Po návratu do České republiky jsem se s nadšením pustila do otevření vlastního jógového studia. Studio neslo název Jógové studio Shanti. Jenže ejhle, přišlo období covidu a ze studia mi zůstal jen název webových stránek. Šánti v překladu znamená klid a mír. Klid a mír těla, mysli a duše je právě to, co přináší pravidelná praxe aštánga jógy. Název webových stránek jsem si tedy ponechala, protože je stále aktuální.

V současné době vedu lekce aštánga jógy v Českém Brodě, kam jsem se před nedávnem přestěhovala. Do budoucna plánuji workshopy zaměřené na praxi aštánga jógy a lekce teens jógy.

„Šánti, šánti, šánti... klid těla, mysli a duše.“


Pár střípků z mé jógové cesty...

© 2022 JÓGA SHANTI
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!